Wydarzenia

Przekroczenia prędkości potwierdzone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 23.03.2018

Niżańscy policjanci weryfikowali wczoraj nowo wprowadzone na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, zgłoszenie dotyczące przekraczania prędkości na wyremontowanym odcinku ul. Rzeszowskiej w Nisku. Podczas kontroli drogowej policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańca Niska, który jechał na tym odcinku z prędkością 101 km/h. Dodatkowo prowadzone przez niego auto nie miało ważnych badań technicznych.

W środę na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa pojawiło się zgłoszenie wskazujące na łamanie przepisów przez kierowców przekraczających dozwoloną prędkość na ul. Rzeszowskiej w Nisku. Zgłoszenie dotyczyło wyremontowanego odcinka i obowiązującego w tym miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h. Droga na tym odcinku jest wąska, przekroczenia prędkości stanowią zagrożenie dla kierowców i pieszych.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego sprawdzali, czy na ul. Rzeszowskiej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. O godz. 8 zatrzymali do kontroli drogowej renault lagunę. Kierowca, 35-letni mieszkaniec Niska, jechał z prędkością 101 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. W trakcie sprawdzania dokumentów kierowcy okazało się, że pojazd nie ma ważnych badań technicznych. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h, funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 35-latkowi na okres 3 miesięcy. Zatrzymali również dowód rejestracyjny auta i wręczyli kierowcy mandat.

We wskazanym miejscu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej jadącego z niedozwoloną prędkością busa, prowadzonego przez mieszkańca Stalowej Woli. Kierowca dostał od policjantów mandat za nieprzepisową jazdę. 

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, można w prosty i przede wszystkim anonimowy sposób, zgłaszać policjantom wszelkie problemy. Istnieje również możliwość dodawania zdjęć i komentarzy. 

 

Powrót na górę strony