Mapy zagrożeń

Mapa zagrożeń - wnioski i propozycje działań

Data publikacji 21.03.2016

Ropczyccy policjanci spotykali się z mieszkańcami lokalnych społeczności i przedstawicielami różnych instytucji w ramach konsultacji społecznych przy tworzeniu „Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Mapa ta jest projektem ogólnopolskim, który pozwoli na kierowanie sił i środków tam, gdzie będzie to konieczne z uwagi na poprawę bezpieczeństwa.

 

Od początku lutego na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego organizowane były konsultacje społeczne, w trakcie których policjanci gromadzili informacje i spostrzeżenia od obywateli, które posłużą do stworzenia „Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa". 

 

Stworzenie map zagrożeń ma zobrazować stan bezpieczeństwa na danym obszarze, wskazując zagrożenie przestępczością określonego rodzaju, szczególnie uciążliwymi wykroczeniami czy patologiami. Ma też wskazać miejsca bezpieczne. Mając pełny i rzetelny obraz, policja może lepiej dostosować swoje działania, np. częściej kierować w takie miejsca patrole. 

 

Podsumowanie przeprowadzonych konsultacje w powiecie ropczycko-sędziszowskim:

 

W lutym na terenie naszego powiatu przeprowadzono 11 konsultacji społecznych na temat „Map zagrożeń bezpieczeństwa”. Trzy z nich odbyły się na poziomie powiatowym, a osiem na poziomie lokalnym w gminach. W konsultacjach wzięło udział blisko 250 mieszkańców powiatu ropczycko-sędziszowskiego

 

Spotkania cieszyły się zainteresowaniem, szczególnie wśród mieszkańców małych społeczności. Uczestnicy konsultacji zgłaszali wiele nurtujących ich problemów, zadawali wiele pytań jednocześnie podkreślając, że nasz powiat jest bezpieczny.

 

Wnioski i propozycje zgłaszane przez mieszkańców naszego powiatu - kliknij poniżej. 

 

 

Przypominamy, że każdy może pomóc w tworzeniu map zagrożeń bezpieczeństwa przesyłając informacje na specjalnie uruchomioną skrzynkę kontaktową poczty elektronicznej (w informacji należy wskazać, którego powiatu lub gminy dotyczy):

 

mapa.zagrozen@rz.policja.gov.pl


W sprawie "Map zagrożeń" można też kontaktować się ze swoim dzielnicowym lub z najbliższą jednostką policji. W najbli
ższym czasie spotkania konsultacyjne będą kontynuowane przez stalowowolskich policjantów.

Powrót na górę strony