Wydarzenia

„Szkoda Ciebie na patoklimaty” – policjanci rozmawiali z młodzieżą o narkotykach

Data publikacji 04.04.2019

Funkcjonariusze ropczyckiej komendy spotkali się z młodzieżą, by poruszyć problem, który stanowią w dzisiejszych czasach dopalacze oraz narkotyki. Było to pierwsze spotkanie z młodymi ludźmi w ramach kampanii o charakterze edukacyjno – profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”

Czym są dopalacze i narkotyki? Jakie konsekwencje może ze sobą nieść ich zażywanie? Jakie stanowią zagrożenie dla zdrowia? Na te i inne pytania odpowiadali wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach podczas wizyty w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Ocieckiej. W trakcie spotkania policjanci zwracali szczególną uwagę na zagrożenia wynikające z zażywania substancji psychotropowych.

Podkom. Anna Malinowska szczegółowo omówiła, jak na młodych ludzi wpływają wszelkiego rodzaju substancje psychoaktywne. Pokazując negatywne reakcje organizmu na zażyty wcześniej środek odurzający, przedstawiła uczniom zagrożenia, jakie wynikają z zażywania narkotyków. Młodzież została uświadomiona, że już nawet jednokrotne zażycie takiego środka, może doprowadzić do uzależnienia, a wszelkie eksperymenty z tego typu substancjami są bardzo niebezpieczne.

Młodym ludziom została przybliżona tematyka odpowiedzialności karnej osób nieletnich za popełnione czyny karalne. Dowiedzieli się również, jakie kary i konsekwencje grożą za wykroczenia i przestępstwa. Głównym celem tego spotkania, było zwrócenie uwagi, że życie wolne od substancji psychoaktywnych i przemocy pozwala na uniknięcie kolizji z prawem i chroni przed wieloma życiowymi tragediami. Na zakończenie spotkania wywiązała się aktywna dyskusja  dotycząca tego problemu.