Mapy zagrożeń

Mapa zagrożeń - wnioski i propozycje działań

Data publikacji 21.03.2016
Stalowowolscy policjanci spotykali się z mieszkańcami lokalnych społeczności i przedstawicielami różnych instytucji w ramach konsultacji społecznych przy tworzeniu „Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Mapa ta jest projektem ogólnopolskim, który pozwoli na kierowanie sił i środków tam, gdzie będzie to konieczne z uwagi na poprawę bezpieczeństwa.
 
Od początku lutego na terenie powiatu stalowowolskiego – w gminach i na osiedlach - organizowane były konsultacje społeczne, w trakcie których policjanci gromadzili informacje i spostrzeżenia od obywateli, które posłużą do stworzenia „Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa". 
 
Stworzenie map zagrożeń ma zobrazować stan bezpieczeństwa na danym obszarze, wskazując zagrożenie przestępczością określonego rodzaju, szczególnie uciążliwymi wykroczeniami czy patologiami. Ma też wskazać miejsca bezpieczne. Mając pełny i rzetelny obraz, policja może lepiej dostosować swoje działania, np. częściej kierować w takie miejsca patrole. 
 
Podsumowanie przeprowadzonych konsultacje w powiecie stalowowolskim:
 
w lutym na terenie naszego powiatu przeprowadzono 14 konsultacji społecznych na temat „Map zagrożeń bezpieczeństwa”. Jedno takie spotkanie odbyło się na poziomie powiatowym, a trzynaście na poziomie lokalnym w gminach i na terenie osiedli. W konsultacjach wzięło udział blisko 300 mieszkańców powiatu stalowowolskiego.
 
Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród mieszkańców małych społeczności. Uczestnicy konsultacji zgłaszali wiele nurtujących ich problemów. Mówili, w jakich sytuacjach czują się zagrożeni, ale także podkreślali, że nasz powiat należy do bezpiecznych i przyjaznych ludziom. Podczas konsultacji funkcjonariusze wielokrotnie spotkali się z życzliwością i wdzięcznością mieszkańców za wykonywaną przez policjantów pracę.  
 
Jakie wnioski i propozycje działań zgłaszali mieszkańcy naszego powiatu podczas zrealizowanych konsultacji społecznych- kliknij poniżej. 
 
 

Przypominamy, że każdy może pomóc w tworzeniu map zagrożeń bezpieczeństwa przesyłając informacje na specjalnie uruchomioną skrzynkę kontaktową poczty elektronicznej (w informacji należy wskazać, którego powiatu lub gminy dotyczy):

 

mapa.zagrozen@rz.policja.gov.pl


W sprawie "Map zagrożeń" można też kontaktować się ze swoim dzielnicowym lub z najbliższą jednostką policji. W najbliższym czasie spotkania konsultacyjne będą kontynuowane przez stalowowolskich policjantów.

Powrót na górę strony