Mapy zagrożeń

Mapa zagrożeń - wnioski, propozycje działań

Data publikacji 21.03.2016
W lutym odbyły się konsultacje społeczne dotyczące "Mapy zagrożeń" - nowego narzędzia Policji, mającego służyć diagnozowaniu miejsc zagrożonych i oczekiwań społecznych, a także poprawie bezpieczeństwa i porządku publicznego.
 
Konsultacje społeczne prowadzili policjanci ustrzyckiej komendy w celu zapoznania mieszkańców i samorządowców z nowym narzędziem do poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego wdrażanym przez Policję, które nosi nazwę: „Mapa zagrożeń”. Istotą stworzenia mapy zagrożeń, jako narzędzia pracy jest rzetelne zidentyfikowanie i przedstawienie społecznościom lokalnym skali oraz rodzaju zagrożeń, a także instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.
 
Na terenie naszego powiatu przeprowadzono 7 konsultacji społecznych na temat „Map zagrożeń bezpieczeństwa”. Dwa  takie spotkania odbyły się na poziomie powiatowym, a pięć na poziomie lokalnym w gminach. 

Jakie wnioski i propozycje działań zgłaszali mieszkańcy naszego powiatu podczas zrealizowanych konsultacji społecznych- kliknij poniżej. 
 
 

Przypominamy, że każdy może pomóc w tworzeniu map zagrożeń bezpieczeństwa przesyłając informacje na specjalnie uruchomioną skrzynkę kontaktową poczty elektronicznej (w informacji należy wskazać, którego powiatu lub gminy dotyczy):

 
 
W sprawie "Map zagrożeń" można też kontaktować się ze swoim dzielnicowym lub z najbliższą jednostką policji. W najbliższym czasie spotkania konsultacyjne będą kontynuowane przez ustrzyckich  policjantów.
Powrót na górę strony