Policjanci prowadzili dziś działania "Trzeźwy poranek" - Aktualności - Policja Podkarpacka

Aktualności

Policjanci prowadzili dziś działania "Trzeźwy poranek"

Data publikacji 15.02.2017

Podkarpaccy policjanci przeprowadzili dziś działania "Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze ujawnili w sumie 15 kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenie - nietrzeźwych kierowców.

Działania "Trzeźwy poranek" prowadzone były na terenie całego województwa podkarpackiego. Rozpoczęły się o godz. 6 i trwały do godz. 13. W tym czasie policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierowców za pomocą przenośnych urządzeń. W niektórych punktach kontrolnych, np. na ul. Lwowskiej w Rzeszowie (odcinek drogi krajowej nr 94) kontrolowani kierowcy mogli skorzystać z możliwości założenia alkogogli lub narkogogli i przejścia krótkiego toru przeszkód. W ten sposób policjanci uświadamiali kierującym co widzi pijany kierowca i jak ważna jest trzeźwość podczas prowadzenia pojazdu.

W trakcie  dzisiejszego "Trzeźwego poranka" funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 19272 kierowców, ujawnili 15 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 6 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 9 odpowie za wykroczenie. Policjanci zatrzymali także 9 uprawnień do kierowania.

Ładowanie odtwarzacza...