Aktualności

Młody policjant ruszył na ratunek człowiekowi, który wpadł do rzeki

Data publikacji 19.04.2017

Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie bez chwili wahania rzucił się na ratunek mężczyźnie, który wpadł do rzeki. Wyciągnął go na brzeg i reanimował. O działaniu posterunkowego Krzysztofa Gładysza, policję powiadomiła mieszkanka powiatu brzozowskiego. Wyraziła podziw dla jego postawy, godnej naśladowania.

O tym, że policjant uratował życie mężczyźnie dowiedzieliśmy się od kobiety mieszkającej w niewielkiej miejscowości koło Brzozowa. Kobieta napisała list do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie opisując to zdarzenie. Była wzruszona postawą młodego policjanta, który nie wahał się udzielić pomocy mężczyźnie, który wpadł do rzeki i nie dawał oznak życia. 

Posterunkowy Krzysztof Gładysz od roku jest policjantem. Służbę pełni w Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie. Przed tygodniem, będąc w czasie wolnym od służby jechał samochodem, razem z żoną. Przejeżdżając przez most, w miejscowości Izdebki w powiecie brzozowskim, zauważył kobietę, która bardzo szybko schodziła stromym brzegiem w kierunku rzeki. Zaniepokojony tą sytuacją zatrzymał samochód i pobiegł sprawdzić co się stało. Tam zauważył mężczyznę leżącego twarzą w wodzie. Natychmiast wskoczył do rzeki, a żonie polecił wezwać pogotowie i kogoś, kto pomoże mu wyciągnąć człowieka na brzeg.

Funkcjonariusz widząc, że mężczyzna nie oddycha, zaczął go reanimować. Udało się przywrócić oddech, ten człowiek na chwilę odzyskał przytomność. Do czasu przyjazdu załogi pogotowia policjant troszczył się o niego. Mieszkaniec powiatu brzozowskiego, trafił do szpitala. Niestety, jego stan zdrowia okazał się bardzo poważny, mężczyzna po jakimś czasie zmarł.