Aktualności

Briefing poświęcony kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

Data publikacji 30.11.2017

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zorganizowali dziś briefing, poświęcony kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Funkcjonariusze informowali o założeniach akcji, przypominali też o tym, jak ważny dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego jest stan oświetlenia pojazdów.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Dlatego dziś, na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów przy Alei Armii Krajowej w Rzeszowie policjanci ruchu drogowego zorganizowali briefing poświęcony kampanii. Podczas spotkania z dziennikarzami policjanci informowali o założeniach akcji i planowanych działaniach. Przypominali jak ważne jest oświetlenie zewnętrzne pojazdu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy wcześniej zapada zmrok. Nieprawidłowo ustawione światła pojazdu mogą niedostatecznie oświetlać drogę przed pojazdem, mogą również prowadzić do oślepienia innych kierowców czy pieszych.

Policjanci informowali, że w ramach kampanii kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie w swoich pojazdach na stacjach kontroli funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. Sprawdzenia świateł na stacjach, które przystąpiły do akcji, będą dokonywane w dniach 2, 9 i 16 grudnia 2017 roku. Poniżej publikujemy pełną listę punktów, w których na Podkarpaciu będzie można sprawdzić stan oświetlenia pojazdu.

Organizatorem kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” jest Biuro Ruchu Drogowego KGP oraz komendy wojewódzkie i Komenda Stołeczna Policji. Partnerzy akcji to: Instytut Transportu Samochodowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Przemysłowy Instytut Motoryzacji i operator komunikatora Yanosik.

Kampania będzie prowadzona do 17 grudnia 2017 r. Więcej na temat działań na stronie internetowej Komendy Głównej Policji.

Ładowanie odtwarzacza...

Pliki do pobrania