„Bezpieczne ferie” na antenie radia - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

„Bezpieczne ferie” na antenie radia

Data publikacji 08.02.2019

Trwa akcja „Bezpieczne ferie 2019”. O założeniach policyjnych działań, profilaktyce oraz odpowiedzialnych zachowaniach na drogach, mówił w radiowym studio krośnieński policjant.

„Bezpieczne ferie 2019” to akcja, której celem jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych. Policjanci spotykają się z najmłodszymi, omawiają zasady bezpiecznego spędzenia wolnego czasu podczas nieobecności w domu rodziców oraz sposoby postępowania w kontaktach z osobami nieznajomymi.

Dzisiaj w radiowym studio st. asp. Paweł Buczyński z krośnieńskiej komendy, informował o działaniach podejmowanych przez policjantów podczas ferii. Mówił o bezpieczeństwie na drogach oraz akcjach prewencyjnych. Przypomniał założenia kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celem jest propagowanie odpowiedzialnych zachowań wśród narciarzy.

Radiosłuchacze dowiedzieli się o działaniach krośnieńskich policjantów w zakresie podejmowanych przez nich inicjatyw profilaktycznych na rzecz poprawy bezpieczeństwa na stokach narciarskich. Policjant przypomniał również o konkursie plastyczno-fotograficznym „Stok nie dla bałwanów” oraz konieczności stosowania się narciarzy do tzw. „Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej”.

 

  • fot. KMP Krosno
  • fot. KMP Krosno
  • fot. KMP Krosno