Dwaj motocykliści stracili prawo jazdy - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Dwaj motocykliści stracili prawo jazdy

Data publikacji 13.06.2019

Policjanci zatrzymali prawa jazdy dwóm motocyklistom za ich brawurową jazdę. Na jednego z mężczyzn nałożono mandat karny, wobec drugiego skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Wczoraj policjanci z wydziału ruchu drogowego krośnieńskiej komendy, kontrolowali prędkość na drodze krajowej nr 28. Przed godz. 20, mundurowi przerwali brawurową jazdę dwóm motocyklistom, którzy krośnieńską obwodnicą pędzili z prędkością 125 km/h. Po wylegitymowaniu okazało się, że motocyklem kawasaki jechał 28-letni mieszkaniec gminy Jedlicze, a motocyklem marki yamacha poruszał się 37-letni mężczyzna z gminy Korczyna.

W związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h, policjanci zatrzymali kierującym prawa jazdy. 28-latek został ukarany mandatem oraz punktami karnymi, natomiast wobec 37-latka skierowano wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Krośnie.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg - zarówno podróżujących jednośladami, jak i kierujących samochodami o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nie zapominajmy, że nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków, również tych najtragiczniejszych.