Poszukiwany listami gończymi zatrzymany - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Poszukiwany listami gończymi zatrzymany

Data publikacji 27.06.2018

Przemyscy kryminalni zatrzymali 24-letniego mieszkańca Przemyśla. Mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi za serie włamań oraz drobne kradzieże. 24-latek ukrywał się przed organami ścigania od 2017 roku. Najbliższe lata spędzi w areszcie.

Poszukiwaniami 24-letniego mieszkańca Przemyśla, za którym przemyski sąd rejonowy wydał listy gończe, zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego przemyskiej jednostki. Mężczyzna był świadomy tego co mu grozi i od jakiegoś czasu ukrywał się przed organami ścigania. Ustalenie miejsca pobytu mężczyzny nie było łatwe, gdyż nie posiadał stałego miejsca zamieszkania, a większość czasu przebywał poza granicami Polski.

Czynności prowadzone przez policjantów, którzy zajmują się poszukiwaniem osób, doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu mężczyzny. 24-latek został zatrzymany we wtorek, na terenie Przemyśla. Podczas zatrzymania mężczyzna próbował wprowadzić w błąd funkcjonariuszy, podając się za swojego kolegę, posługując się w trackie legitymowania jego dowodem osobistym. Policjanci mieli jednak dokładną wiedzę, jak wygląda poszukiwany i w momencie zatrzymania nie mieli żadnych wątpliwości co do jego tożsamości.

Zgodnie z dyspozycją sądu, został przewieziony do aresztu, gdzie spędzi ponad 3 lata. Mężczyzna odpowie również za posłużenie się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby.

mf