Policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzież elektronarzędzi - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzież elektronarzędzi

Data publikacji 11.01.2019

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież elektronarzędzi w markecie budowlanym. Zatrzymani, na przełomie roku, dwukrotnie dokonali kradzieży. Wartość skradzionych przedmiotów to ponad 5 tys. złotych. Przesłuchani, przyznali się do winy i usłyszeli zarzuty.

Początkiem stycznia policjanci zostali zawiadomieni o kradzieży elektronarzędzi. Z jednego z marketów budowlanych nieznani sprawcy wynieśli dwa młoty pneumatyczne. Mężczyźni zostali zauważeni jak przeskakiwali przez ogrodzenie sklepu. Po sprawdzeniu okazało się, że kilka dni wcześniej, w tym samym sklepie dokonali podobnej kradzieży. Łączna wartość skradzionego mienia to ponad 5 tys. złotych.

Ustaleniem sprawców zajęli się policjanci z komisariatu w Śródmieściu. Na podstawie zebranych informacji wytypowali podejrzewanych. To dwaj mieszkańcy Rzeszowa w wieku 19 i 41 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani dzień po zgłoszeniu kradzieży.

Podczas przesłuchania przyznali się do winy. Wyjaśnili, że narzędzia sprzedawali, a pieniądze wydali na bieżące potrzeby. Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili im zarzuty kradzieży, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.  

Policjanci podejrzewają, że mężczyźni mogli dokonać jeszcze innych kradzieży w tym sklepie. Funkcjonariusze pracują nad wszechstronnym wyjaśnieniem okoliczności sprawy.