Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wydarzenia

Policjanci zakończyli działania „Przejezdne skrzyżowania”

Data publikacji 31.10.2019

Policjanci zakończyli działania „Przejezdne skrzyżowania”. Zgodnie z założeniami akcji, od ostatniego piątku września, funkcjonariusze zwracali uwagę na wykroczenia mające wpływ na płynność ruchu w mieście. Dominującym wykroczeniem było wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy. Policjanci zaobserwowali również wiele błędów popełnianych przez kierowców, które znacząco wpływają na płynność jazdy.

Policjanci podsumowali działania „Przejezdne skrzyżowania”. W godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego, funkcjonariusze obserwowali wybrane skrzyżowania w Rzeszowie, pod katem wykroczeń i błędów przekładających się na płynność jazdy i powiększanie korków. Najczęściej popełnianym wykroczeniem było wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy. 

Podczas działań funkcjonariusze ujawnili 102 wykroczenia. 68 z nich to wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy. Kolejne to nie zastosowanie się do sygnalizacji świetlnej - 12 wykroczeń i nie stosowanie się do znaków i wykonywanie manewrów z niewłaściwych pasów ruchu – 11 wykroczeń. Policjanci zaobserwowali również szereg błędów popełnianych przez kierujących. Korygując je interweniowali kilkaset razy. 

Najczęściej popełnianymi błędami było:

  • niewykorzystywanie wolnych pasów ruchu, z których można kontynuować jazdę w zamierzonym kierunku;
  • pozostawianie dużych odległości pomiędzy pojazdami, przez co inni kierujący nie mieli możliwości wjechania na skrzyżowanie w tym samym cyklu świateł

W wielu przypadkach można było uniknąć popełnienia wykroczenia, gdyby kierujący, który wjechał na skrzyżowanie i nie mógł go opuścić po zmianie świateł, skorzystał z sąsiedniego wolnego pasa ruchu.

Poniżej przedstawiamy filmy pokazujące najczęstsze błędy i wykroczenia kierowców. 

Wczytywanie pliku Odtwarzacz wideo.
Aktualny czas 0:00
Czas trwania -:-
Załadowany: 0%
Typ strumienia NA ŻYWO
Pozostały czas -:-
 
1x
    • Rozdziały
    • Opisy wyłączone, zaznaczone
    • Napisy wyłączone, zaznaczone

      Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.9 MB)

      Wczytywanie pliku Odtwarzacz wideo.
      Aktualny czas 0:00
      Czas trwania -:-
      Załadowany: 0%
      Typ strumienia NA ŻYWO
      Pozostały czas -:-
       
      1x
        • Rozdziały
        • Opisy wyłączone, zaznaczone
        • Napisy wyłączone, zaznaczone

          Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.87 MB)

          Powrót na górę strony