Wydarzenia

Dwoje 21-latków ucierpiało w wypadku

Data publikacji 22.07.2011

Dwoje mieszkańców Laszek ucierpiało wczoraj w wypadku drogowym, do którego doszło w tej miejscowości. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 22-letni kierowca, najprawdopodobniej nie zapanował nad kierowanym przez siebie oplem kadetem i wjechał do rowu. Policjanci ustalili, że kierowca opla miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Dwoje mieszkańców Laszek ucierpiało wczoraj w wypadku drogowym, do którego doszło w tej miejscowości. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 22-letni kierowca,  najprawdopodobniej nie zapanował nad kierowanym przez siebie oplem kadetem i wjechał do rowu. Policjanci ustalili, że kierowca opla miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Wczoraj tuż przed godz. 23 dyżurny jarosławskiej komendy został powiadomiony przez dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej o wypadku drogowym w Laszkach. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący oplem kadetem mężczyzna najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W wypadku ucierpiało dwoje pasażerów, 21-letnia kobieta i 21-letni mężczyzna, oboje mieszkający w Laszkach. Poszkodowani trafili do szpitala w Jarosławiu i pozostali na leczeniu. Na miejscu pracowały służby ratownicze. Policjanci wykonali oględziny i dokumentację fotograficzną.

 

Kierowca, 22-letni mieszkaniec Laszek,  jak i trzeci pasażer nie doznali obrażeń ciała. Policjanci ustalili, że kierowca opla w chwili wypadku był nietrzeźwy. Badanie alkomatem pokazało wynik blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. 22-latek został zatrzymany do wytrzeźwienia w jarosławskiej komendzie.

 

W związku z tym, że kierowca opla spowodował wypadek  w stanie nietrzeźwości podlega instytucji tzw. zaostrzenia odpowiedzialności karnej. Oznacza to, że kara pozbawienia wolności do 3 lat, zostanie zwiększona od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę do górnej granicy tego zagrożenia zwiększonego o połowę.
 

  • Miejsce wypadku
Powrót na górę strony