W land roverze przewoził nielegalne papierosy - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

W land roverze przewoził nielegalne papierosy

Data publikacji 20.04.2017

Podczas kontroli kierującego land roverem, policjanci ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie znaleźli w bagażniku 550 paczek nielegalnych papierosów. 33-letni kierowca popełnił wcześniej wykroczenie, rozmawiając przez telefon komórkowy. Podczas przeszukania domu mężczyzny i zabudowań, jarosławscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą ujawnili 95 paczek papierosów i ponad 4 litry nielegalnego alkoholu. Sprawca usłyszał już zarzuty.

Mieszkaniec gminy Pawłosiów odpowie za przestępstwo skarbowe. Kilka dni temu uwagę policjantów ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zwrócił kierujący land roverem. Mężczyzna w czasie jazdy korzystał z telefonu. Funkcjonariusze dali sygnał do zatrzymania kierowcy i wylegitymowali go. Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze nałożyli na 33-latka mandat karny i punkty. Policjanci sprawdzili zawartość bagażnika land rovera. W bagażniku ujawnili wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy.

O tych ujawnionych przedmiotach patrol powiadomił dyżurnego jarosławskiej komendy. Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli ujawnione wyroby - w sumie 550 paczek nielegalnych papierosów.

Policjanci przeszukali także dom, garaż i zabudowania gospodarcze, w których zamieszkuje 33-latek. Tam ujawnili 95 paczek nielegalnych papierosów a także ponad 4 litry alkoholu. Łącznie ujawniono 645 paczek papierosów.  

Mieszkaniec gminy Pawłosiów usłyszał już zarzuty. Z policyjnych ustaleń wynika, że uszczuplenie z tytułu podatku akcyzowego na rzecz Skarbu Państwa wynosi blisko 11 tys. złotych. Na poczet przyszłej kary policjanci tymczasowo zajęli od sprawcy mienie ruchome w kwocie 3000 zł.

Za przestępstwo akcyzowe 33-latkowi grozi wysoka grzywna.