Szczęśliwy finał poszukiwań 71-latki - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Szczęśliwy finał poszukiwań 71-latki

Data publikacji 17.04.2019

Policjanci i strażacy, w poniedziałek w nocy poszukiwali 71-letniej mieszkanki gminy Roźwienica. Kobieta wyszła z domu i oddaliła się w nieznanym kierunku. Ponieważ miała problemy zdrowotne, zaniepokojona rodzina, powiadomiła Policję. Zaginioną odnaleźli policjanci. Kobieta trafiła pod opiekę rodziny.

W poniedziałek przed godz. 23, dyżurny jarosławskiej komendy został powiadomiony przez mieszkańca gminy Roźwienica, o zaginięciu jego 71-letniej żony. Z przekazanych informacji wynikało, że kobieta wyszła z domu około godz. 15.30. Kiedy po kilku godzinach nie powróciła, zaniepokojona rodzina zwróciła się o pomoc do policjantów. Z uwagi na wiek kobiety i problemy zdrowotne, mogła znajdować się w sytuacji, która zagrażała jej życiu lub zdrowiu.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Sprawdzili pobliskie miejscowości, kościoły, cmentarze oraz tereny w pobliżu rzeki Mleczka. Zaginionej szukało kilkudziesięciu policjantów oraz przewodnik z psem tropiącym. W działania włączyli się również strażacy z PSP z Jarosławia, strażacy ochotnicy z Roźwienicy oraz rodzina zaginionej kobiety. Około godz. 3 nad ranem funkcjonariusze odnaleźli seniorkę w Siennowie. 71-latka, oświadczyła, że wyszła z domu na spacer i po pewnym czasie straciła orientację. Nie wiedziała jak ma wrócić do domu. Kobieta nie potrzebowała pomocy medycznej i trafiła pod opiekę rodziny.