Śmiertelne potrącenie pieszej w Jarosławiu - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Śmiertelne potrącenie pieszej w Jarosławiu

Data publikacji 09.09.2019

Wyjaśniane są przyczyny i okoliczności wypadku, do jakiego doszło dziś rano, na ul. 3 - go Maja w Jarosławiu. Kierujący audi potracił pieszą, która najprawdopodobniej przechodziła w miejscu niedozwolonym. Jako pierwszy na miejscu tego zdarzenia, był będący po służbie technik kryminalistyki. Udzielił kobiecie pomocy przedmedycznej, zabezpieczył miejsce zdarzenia i kierował ruchem do czasu przyjazdu służb ratunkowych. Piesza z obrażeniami została przewieziona do szpitala, gdzie zmarła.

Dzisiaj po dodz. 9, dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na ul. 3-go Maja w Jarosławiu. Jako pierwszy na miejscu tego wypadku, był technik kryminalistyki jarosławskiej jednostki - asp. szt. Grzegorz Malinowski, który po służbie jechał w tym rejonie rowerem. Funkcjonariusz widząc, że doszło do wypadku podjął akcję ratowniczą. Udzielił kobiecie pierwszej pomocy przedmedycznej, zabezpieczył miejsce zdarzenia i do czasu przyjazdu służb ratunkowych kierował ruchem.

Ze wstępnych ustaleń policjantów przybyłych na miejsce wynika, że piesza przechodząca przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, wtargnęła bezpośrednio pod nadjeżdżające audi. Piesza to - 76-letnia mieszkanka Jarosławia. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie w wyniku doznanych obrażeń zmarła. Badanie stanu trzeźwości kierującego audi, 36-letniego mieszkańca Przeworska wykazało, że był trzeźwy.

Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Szczegółowe okoliczności tego wypadku, będą przedmiotem prowadzonego postępowania nadzorowanego przez prokuraturę.