Po służbie aktywnie pomaga innym - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Po służbie aktywnie pomaga innym

Data publikacji 14.01.2019

Dobiegła końca druga edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka". Na Podkarpaciu akcję po raz pierwszy zainaugurowano w ubiegłym roku. Skupiła ona wiele podmiotów, instytucji oraz osób, chętnych aktywnie nieść pomoc. Jednym z podkarpackich koordynatorów tego przedsięwzięcia był jasielski policjant, który poza służbą kieruje Ochotniczą Strażą Pożarną w Zimnej Wodzie. Wspólnie z zaprzyjaźnionymi OSP Jasło-Hankówka i OSP Turze Pole, zebrali sporą ilość prezentów, które przekazali potrzebującym dzieciom.

"Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka" to ogólnokrajowa inicjatywa zapoczątkowana przez Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce. Stowarzyszenie skupia w całej Polsce strażaków ochotników, strażaków zawodowych, strażaków Wojskowej Straży Pożarnej, a także inne osoby, które z dobroci serca, poświęcając wolny czas, chętnie niosą pomoc innym. Do stowarzyszenia należą także strażacy ochotnicy z Podkarpacia, w tym asp. sztab. Marcin Dziedzic z jasielskiej komendy Policji, który na co dzień pełni służbę jako zastępca oficera dyżurnego. W czasie wolnym natomiast jest aktywnym strażakiem ochotnikiem w OSP w Zimnej Wodzie. Wspólnie z Kamilem Sajdakiem z OSP Jasło-Hankówka oraz Kingą Ruchlewicz z OSP Turze Pole, włączyli się aktywnie w zorganizowanie, po raz pierwszy na Podkarpaciu, finału akcji "Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka". 

Zbiórka zabawek, przeróżnych artykułów papierniczych, puzzli oraz gier logicznych trwała blisko dwa miesiące. Na apel organizatorów odpowiedziało wielu darczyńców. W efekcie w magazynie zebrano pokaźną liczbę prezentów. Pierwsza ich część, początkiem styczna, trafiła do pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Początkiem stycznia jasielska delegacja strażaków ochotników na czele z Marcinem Dziedzicem, wraz z zaprzyjaźnionymi druhami strażakami z Zimnej Wody z woj. dolnośląskiego oraz OSP Bierówka, zawieźli chorym dzieciom nie tylko prezenty, ale coś więcej. Jak twierdzi Marcin Dziedzic w akcji nie chodzi jedynie o przekazanie maskotek i zabawek, ale o podarowanie dzieciom uśmiechu, wsparcia i dobrego słowa. 

Kolejne podarunki trafiły do dzieci z Oddziału Pediatrycznego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, dzieci z Domu Dziecka w Wolicy oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Piotra Skargi w Jaśle. Część paczek podarowano także szpitalowi w Brzozowie. 

pw

 

  • Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle
  • Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle
  • Szpital Specjalistyczny w Jaśle
  • Klinika Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie
  • Klinika Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie
  • foto: asp. szt. Marcin Dziedzic