Dzielnicowy z Jasła zajął III miejsce w konkursie strzeleckim - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Dzielnicowy z Jasła zajął III miejsce w konkursie strzeleckim

Data publikacji 13.06.2019

W minioną sobotę na strzelnicy Zakładu Karnego w Łupkowie odbył się III Mityng Strzelecki Służb Mundurowych. Impreza odbyła się pod patronatem Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej. Jednym z uczestników tego przedsięwzięcia był jasielski policjant, pasjonat broni i strzelectwa - asp. szt. Edward Misiołek, który w turnieju strzeleckim uplasował się na III miejscu.

Podkarpacki Mityng Strzelecki Służb Mundurowych to coroczna, jednodniowa impreza integrująca środowiska strzelców wywodzących się z formacji mundurowych. W dotychczas przeprowadzonych mityngach uczestniczyli więziennicy, strażnicy graniczni, strażacy zawodowi, policjanci, celnicy, żołnierze, emeryci wymienionych służb. Do udziału zapraszani są też członkowie organizacji LOK, stowarzyszeń kolekcjonerskich i strzeleckich klubów sportowych.

Częścią tego wydarzenia jest turniej strzelecki, któremu zawsze towarzyszy wiele emocji. Jest to także okazja do doskonalenia umiejętności strzeleckich, wymiany doświadczeń oraz popularyzowania sportu strzeleckiego. 

W tegorocznych zawodach uczestniczyło ponad 100 zawodników i zawodniczek. Zawody polegały na oddaniu 10 strzałów z pistoletu Glock 17 do tarczy sportowej oddalonej o 25 metrów. W klasyfikacji mężczyzn na podium stanął asp. szt. Edward Misiołek zajmując w tym roku III miejsce. 

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Nagrody i gratulacje przyjęli z rąk Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Rzeszowie płk Marka Grabka oraz organizatorów zawodów.  

Więcej na temat imprezy można przeczytać na: https://www.mityngstrzelecki.pl

pw