Wydarzenia

"Kręci Mnie Bezpieczeństwo na Stoku" - inauguracja akcji na Podkarpaciu

Data publikacji 17.01.2019

W środę na stoku narciarskim Lesko - Ski w Weremieniu odbyła się wojewódzka inauguracja ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. To przedsięwzięcie zorganizowali policjanci z komendy powiatowej w Lesku we współpracy z Wydziałem Prewencji KWP w Rzeszowie oraz Grupą Bieszczadzką GOPR.

Pomimo, że w województwie podkarpackim ferie zaczną się dopiero za miesiąc, to na bieszczadzkie stoki zawitali już uczniowie z województw, którzy rozpoczęli swój zimowy odpoczynek. 15 stycznia, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lesku - st. asp. Anna Fic, sierż. szt. Natalia Brzozowska oraz dzielnicowy st. asp. Waldemar Rajchel wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie - mł. insp. Piotrem Kluzem, mł. asp. Markiem Bytnarem, mł. asp. Jerzym Ossolińskim oraz sierż. szt. Karoliną Dykas przeprowadzili konkursy dla młodzieży spędzającej ferie na stoku w Weremieniu. Zwycięzcy testu wiedzy i autorzy najciekawszych prac plastycznych otrzymali kaski narciarskie, a pozostali uczestnicy atrakcyjne gadżety promujące akcję. Ponadto w ramach przedsięwzięcia wszystkim obecnym na spotkaniu wręczono kieszonkowe informatory z Dekalogiem Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i numerami telefonów ratunkowych. 
 
W trakcie spotkania ratownik górski GOPR Grzegorz Mołczan uczył bezpiecznych zachowań zimą. Jak udzielić pierwszej pomocy, co zrobić, żeby uniknąć niebezpiecznego wypadku 
w górach i jak zareagować, gdy do niego dojdzie.
 
Policjanci na terenie powiatu leskiego, w miejscach wypoczynku dzieci, będą organizowali działania promujące bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku.