Droga Krzyżowa służb mundurowych - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Droga Krzyżowa służb mundurowych

Data publikacji 13.04.2019

W piątkowe popołudnie w Zwierzyniu w powiecie leskim, odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla służb mundurowych Województwa Podkarpackiego. To już dziewiąty rok, kiedy w piątek przed Niedzielą Palmową gromadzą się przedstawiciele służb mundurowych wraz z kapelanami oraz władze samorządowe okolicznych gmin i powiatów, by uczestniczyć w drodze krzyżowej. Podkarpacką Policję reprezentowali m.in. Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz komendanci miejscy i powiatowi.

W piątkowe popołudnie odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej pod hasłem „Krzyż znakiem służby i ofiary” dla służb mundurowych Województwa Podkarpackiego. Po raz dziewiąty, funkcjonariusze wraz ze swoimi kapelanami oraz przedstawicielami władz samorządowych wyruszyli w drogę krzyżową z myślą, że każdy mundur to znak służby, poświęcenia życia dla Ojczyzny i drugiego człowieka. W ten szczególny sposób funkcjonariusze co roku przypominają, że są w służbie pokoju i bezpieczeństwa, dla dobra innych ludzi.

Policję reprezentował Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mł. insp. Piotr Kluz, komendanci miejscy i powiatowi z Przemyśla, Krosna, Sanoka, Ustrzyk Dolnych i Leska oraz funkcjonariusze z tych jednostek.

Oprócz policjantów, służby mundurowe reprezentowali funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Celnej, Służby Więziennej, Straży Miejskiej w Rzeszowie, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, a także Wojska Polskiego, państwowej i ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei, jak również przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego, Polskiego Związku Łowieckiego, Regionalnych Lasów Państwowych oraz Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych Karpaty. 

 

  • Zdjęcia zbiorowe uczestników drogi krzyżowej
  • Policjanci niosą krzyż
  • Przedstawiciele Policji biorący udział w drodze krzyżowej
  • Uczestnicy drogi krzyżowej
  • Uczestnicy drogi krzyżowej
  • Uczestnicy drogi krzyżowej