Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wydarzenia

Odpowie za znieważenie policjantki

Data publikacji 26.10.2018

Zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego usłyszał 30-letni mieszkaniec Katowic. W trakcie meczu piłkarskiego rozgrywanego na mieleckim stadionie splunął w kierunku policjantki i kierował pod jej adresem wulgaryzmy. Grozi mu za to do roku pozbawienia wolności.

W czasie meczu drużyn piłkarskich Stal Mielec – GKS Katowice policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Katowic. Mężczyzna przechodząc obok szyku policjantów splunął w kierunku twarzy policjantki, po czym skierował w jej stronę wulgarne słowa, obrażając ją.

Mężczyzna został doprowadzony do budynku komendy i poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Urządzenie wykazało ponad 2,5 promila. Zatrzymany noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu policjanci przedstawili podejrzanemu zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Tłumaczył, że zrobił to, ponieważ był bardzo pijany.

Za znieważenie funkcjonariusza publicznego podczas pełnienia obowiązków służbowych grozi kara pozbawienia lub ograniczenia wolności do roku. 30-letni mieszkaniec Katowic zwrócił się z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze.

Powrót na górę strony