Wydarzenia

Policjantka opiekunem drużyny Tahiti podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA U-20 Poland 2019

Data publikacji 05.06.2019

Mielecka policjantka była opiekunem drużyny Tahiti podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA U-20 Poland 2019. W turnieju udział biorą 24 reprezentacje z wszystkich kontynentów, z których każda ma swojego policyjnego opiekuna. Mecze rozgrywane są od 23 maja do 15 czerwca, na stadionach w sześciu miastach. Policjanci aktywnie uczestniczą w zabezpieczeniu mistrzostw i zapewniają bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom.

Z celu wyłonienia kandydatów spośród policjantów, zostało przeprowadzone postępowanie kwalifikacyjne. Wytypowano 24 funkcjonariuszy, którzy pełnią funkcję oficerów łącznikowych do spraw bezpieczeństwa, akredytowanych przy reprezentacjach narodowych uczestniczących w turnieju. Głównymi zadaniami TSLO (Team Security Liaison Officer) jest całodobowa opieka nad reprezentacjami w obszarze bezpieczeństwa, ścisła współpraca ze sztabem reprezentacji, przedstawicielami Lokalnego Komitetu Organizacyjnego, z lokalną Policją oraz wymiana informacji z Centrum Operacyjnym Komendy Głównej Policji.

Jednym z oficerów łącznikowych była policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu asp. Anna Rymanowska – Osobliwy, która towarzyszyła reprezentacji Tahiti podczas ich pobytu w Polsce. Praca TSLO wymagała pełnej dyspozycyjności, znajomości języków obcych oraz umiejętności pracy w środowisku międzynarodowym.

Asp. Anna Rymanowska – Osobliwy w Policji służy 14 lat. Obecnie jest funkcjonariuszką Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. To nie pierwszy raz kiedy angażuje się ona w policyjną współpracę międzynarodową. Policjantka już dwukrotnie dbała o bezpieczeństwo polskich turystów podczas ich wakacyjnego pobytu w Chorwacji w 2016 roku oraz Bułgarii w 2017, o czym można przeczytać tutaj.
 

 • na fotografii drużyna piłkarska Tahiti z policjantką
  Asp. Anna Rymanowska - Osobliwy ze swoją drużyną
 • policjantka z flagą drużyny Tahiti
  fot. archiwum prywatne
 • na fotografii zdjęcie stadionu piłkarskiego w czasie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA U-20 Poland 2019
 • na fotografii policjantka z drużyną piłkarską
 • na fotografii asp. Anna Rymanowska - Osobliwy na stadionie piłkarskim
 • na fotografii policjantka z trenerem drużyny Tahiti
 • na fotografii dwie policjantki opiekunki drużyn podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA U-20 Poland 2019