Wydarzenia

Zakończenie kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

Data publikacji 21.11.2016

W sobotę zakończyła się kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Hasłem tegorocznej kampanii była walka z głodem i niedożywieniem. W tym roku po raz pierwszy w akcję włączyli się przeworscy policjanci. Prawie codziennie spotykano się z różnymi grupami, aby mówić o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności, a także problemach, których podłożem jest przemoc.

W trwającą 19 dni akcję, zaangażowali się nie tylko policjanci z przeworskiej jednostki, ale także kuratorzy zawodowi z Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Przeworsku. W spotkaniach, które organizowane były w ramach kampanii „pomarańczowej wstążeczki” uczestniczyli - sędzia Sądu Rejonowego w Przeworsku Bogdan Kusz, psycholog Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Przeworsku Łucja Gołębiowska oraz dyrektor poradni Katarzyną Bocheńską – Wojtas, kurator zawodowa Agnieszką Puchalska z Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Przeworsku, a także pedagodzy, nauczyciele, uczniowie szkół, harcerze, a także osoby indywidualne.

Podczas spotkań mówiono o przemocy, jej formach oraz skutkach, niekiedy tragicznych. Uświadamiano młodzież, jak przemoc wpływa na psychikę młodego człowieka i jak ogromną może wyrządzić krzywdę. Rozmawiano o problemach głodu, które zaobserwować można już w bardzo bliskim otoczeniu, szczególnie wśród najmłodszych. Uwrażliwiano uczestników spotkań, aby nie przechodzili obojętnie obok problemu przemocy. Podczas warsztatów dzielono się wspólnymi doświadczeniami, problemami oraz zastanawiano się, jak zapobiegać tym zjawiskom.

Efektem wspólnej pracy były filmiki, nakręcone przez harcerzy, gimnazjalistów oraz wykonane plakaty. Wszystkie prace zostały przesłane do Fundacji Po Drugie, gdzie wezmą udział w konkursie.


rj

  • Plakat wykonany przez Karolinę Cieleń
Powrót na górę strony