9-latek ucierpiał w wypadku przy pracach polowych - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

9-latek ucierpiał w wypadku przy pracach polowych

Data publikacji 11.04.2018

Poważnymi obrażeniami ręki 9-letniego chłopca zakończyły się wiosenne prace polowe w jednej z miejscowości na terenie gminy Tryńcza. Podczas siewu zboża, chłopiec włożył rękę do pracującego siewnika. Policjanci apelują o ostrożność podczas prac polowych.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 20 w jednej z miejscowości w gminie Tryńcza. Podczas siewu zboża, 9-latek nie zauważony przez kierującego ciągnikiem, wszedł pomiędzy ciągnik a siewnik. Otworzył pokrywę zbiornika zboża i włożył tam lewą rękę, która została wciągnięta do środka maszyny. Chłopiec z obrażeniami ręki trafił do szpitala.

Policjanci poddali badaniu na stan trzeźwości kierującego Ursusem, 59-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego. Mężczyzna był trzeźwy. Obecnie w Komisariacie Policji w Sieniawie prowadzone są czynności, które wyjaśnią przyczyny i okoliczności wypadku.

Policja apeluje

Rozpoczął się sezon prac polowych. Nie zapominajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Chwila nieuwagi może kosztować nas utratę zdrowia. Zabierając ze sobą w pole dzieci, musimy zapewnić im właściwą opiekę.