Policjanci spotykają się z rodzicami uczniów - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Policjanci spotykają się z rodzicami uczniów

Data publikacji 14.11.2017

Policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii wspólnie z dzielnicowym spotykają się z rodzicami uczniów szkół średnich. Podczas spotkań omawiają zagrożenia, na jakie narażony jest młody człowiek. Dodatkową atrakcją spotkania jest prezentacja walizki edukacyjnej, w której znajdują się przedmioty mogące służyć do zażywania, porcjowania, przechowywania i używania narkotyków.

W ubiegłym tygodniu policjanci dwukrotnie spotkali się z rodzicami uczniów szkół średnich  z powiatu sanockiego. Podczas rozmowy opowiadali o niebezpieczeństwach, z którymi może się spotkać młody człowiek. Rozmawiali o środkach odurzających, substancjach psychotropowych, a także uzależnieniach. Tłumaczyli również, gdzie szukać pomocy w przypadku uzależnienia.

 

Podczas spotkania policjantki zaprezentowały zawartość walizki edukacyjnej. Znajdują się w niej przedmioty mogące służyć do zażywania, porcjowania, przechowywania i używania narkotyków. Każdy rodzic mógł zobaczyć, a także dotknąć przedmiotów, które pozornie nie wzbudzają podejrzeń, a w rzeczywistości służą do rozdrabniania, bądź przechowywania środków odurzających.

W spotkaniu w Zespole Szkół nr 1 w Sanoku uczestniczył także dzielnicowy.

 

Walizka przeznaczona jest do edukacji nauczycieli i rodziców. Jeszcze do końca br. policjantki mają zaplanowane spotkania z nauczycielami oraz rodzicami uczniów wszystkich szkół średnich, aby zaprezentować zawartość walizki i omówić zagadnienie związane z używaniem substancji psychoaktywnych.