Wydarzenia

Policjant mistrzem półmaratonu we wrotkarstwie

Data publikacji 18.06.2015

W maju w Tomaszowie Lubelskim rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Półmaratonie we wrotkarstwie. Mistrzem tego dystansu okazał się Robert Kustra, policjant na co dzień pracujący w ustrzyckiej komendzie.

31 maja br. rolkarze zmierzyli się na dystansie 21 kilometrów. Trasa maratonu była wymagająca i w zdecydowanej większości przebiegała ul. Lwowską w Tomaszowie Lubelskim.  Mistrzem tego dystansu okazał się Robert Kustra, który reprezentował -,,Jabra Roller Team” Sanok. Wyznaczoną trasę pokonał w 33 minuty i 19 sekund.

Robert ma 30 lat, w Policji służy od 2013 r., na co dzień pracuje w ogniowie patrolowo - interwencyjnym, w stopniu posterunkowego, jest też kilkukrotnym mistrzem Polski w półmaratonie i maratonie we wrotkarstwie. Łyżwiarstwo szybkie i wrotkarstwo trenuje od 15 roku życia. Jako junior był uczestnikiem Mistrzostw Świata, a na mistrzostwach Europy zajął 8 miejsce.

Robertowi gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnych zmaganiach, które już niebawem.