W trosce o bezpieczeństwo na stokach narciarskich - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

W trosce o bezpieczeństwo na stokach narciarskich

Data publikacji 24.01.2019

W okresie zimowym policjanci patrolują nie tylko nasze ulice, ale również dbają o bezpieczeństwo narciarzy szusujących po stokach. Działania prewencyjne, które podejmują funkcjonariusze, przyczyniają się między innymi do ograniczenia liczby kradzieży sprzętu narciarskiego.

Policjanci na stokach pilnują, aby narciarze poruszali się jedynie po wyznaczonych trasach. Przypominają, że nie należy pozostawiać sprzętu narciarskiego i snowboardowego bez opieki. Funkcjonariusze patrolujący okolice stoków, zwracają szczególna uwagę na samochody pozostawione przez turystów na parkingach, które mogą być atrakcyjne dla złodziei.

Policjanci przypominają o obowiązku noszenia kasku podczas jazdy przez dzieci i młodzież, które nie ukończyły 16 lat. Za nieprzestrzeganie tego przepisu, policjanci patrolujący stoki mogą nałożyć na opiekuna grzywnę. Jednocześnie funkcjonariusze zachęcają, by nie tylko dzieci i młodzież nosiły podczas jazdy kaski – dorośli również, przez wzgląd na własne bezpieczeństwo, powinni pamiętać o odpowiednim stroju.

Działania prowadzone są w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Ponadto, w ramach tego przedsięwzięcia, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych przekazują przygotowane materiały informacyjne dla narciarzy.