Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku

Data publikacji 18.02.2019

W czasie ferii zimowych jednym z priorytetów służb powiatu bieszczadzkiego jest zapewnienie bezpieczeństwa turystom i mieszkańcom. Dlatego policjanci i strażacy wspólnie przeprowadzili działania na ustrzyckim stoku narciarskim, zgodnie z założeniami kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku".

W związku z trwającą kampanią "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" policjanci przygotowali konkurs, w którym można było zdobyć kask narciarski i inne atrakcyjne gadżety promujące akcję. Ponadto w ramach tego przedsięwzięcia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych oraz strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych przygotowali wspólne działania na stoku. Uczestnikom aktywnego wypoczynku wręczano kieszonkowe informatory, w których znajduje się m.in. Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej oraz numery telefonów ratunkowych.

Istotnym elementem akcji jest również konkurs plastyczny pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, kierowany do dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu FIS. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 1 marca 2019 r. pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub fotograficznej i przesłanie jej na adres Komendy Głównej Policji wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia i podpisaną przez opiekuna prawnego. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 8 marca 2019 r., jury przyzna atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas ogólnopolskiego finału konkursu.