Policyjne spotkania na zimowiskach - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Policyjne spotkania na zimowiskach

Data publikacji 26.01.2020

Ferie zimowe w województwie podkarpackim zbliżają się ku końcowi. Okres dwutygodniowej przerwy w nauce, był okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego wypoczynku dzieci biorących udział w zimowiskach. W trakcie takich spotkań policjanci ustrzyckiej jednostki odwiedzali dzieci i młodzież i rozmawiali o tym jak być bezpiecznym.

Policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą wypowyczywającymi w Bieszczadach. Podczas prelekcji zarówno starsi jak i młodsi uczestnicy zimowisk otrzymali wskazówki i porady dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas trwających ferii. Funkcjonariusze przypominali młodym ludziom o bezpiecznych formach zimowych zabaw, wskazując m. in., że do zjazdów na sankach należy wybierać miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic. Przestrzegali również przed rzucaniem śnieżkami w jadące samochody czy korzystaniem z tzw „dzikich lodowisk". Policjanci przypominali dzieciom o podstawowych zasadach ruchu drogowego, w tym konieczności używania elementów odblaskowych. Nie obyło się również bez rozmów na temat cyberprzemocy i dopalaczy oraz zagrożeń związanych z ich zażyciem. 

Rodzice i opiekunowie również mogą nam zgłaszać swoje wątpliwości. Policjanci sprawdzają też autokary, którymi nasze pociechy są przewożone. Wystarczy wcześniej umówić się z policjantami ruchu drogowego. 

  • policjantka rozdaje odblaski
  • zdjęcie grupowe. policjantki z harcerzami
  • policjantki rozdają opaski odblaskowe
  • policjant w trakcie prezentacji sprzętu policyjnego harcerzom
  • policjant z harcerzami. zdjęcie grupowe