Rywalizacja policyjnych ratowników - Aktualności - Policja Podkarpacka

Aktualności

Rywalizacja policyjnych ratowników

Data publikacji 17.05.2017

Drużyna reprezentująca Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie zajęła czołowe miejsce w rywalizacji ratowników policyjnych na szczeblu wojewódzkim. Drugie miejsce wywalczyli policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie. Trzecie przyznano patrolowi z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Były to eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Wczoraj w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Zaczerniu odbyły się wojewódzkie eliminacje do V Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W rywalizacji brały udział patrole reprezentujące komendy policji z województwa podkarpackiego oraz Oddział Prewencji Policji w Rzeszowie.

Zawody rozpoczęły się od testu wiedzy, który składał się z 30 pytań.  Policjanci musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. W kolejnym etapie, policyjne pary musiały przeprowadzić interwencje połączoną z udzielaniem pierwszej pomocy. Funkcjonariusze udzielali pomocy mężczyźnie, który został potrącony przez pociąg. Sędziowie przyznawali punkty m.in. za to, czy policjanci właściwie ocenili zdarzenie i czy prawidłowo zabezpieczyli miejsce wypadku. Suma punktów zdobytych w konkurencjach zdecydowała o ostatecznych wynikach tej rywalizacji.

Miejsce I zajęli sierż. szt. Anna Wójcik i podkom. Piotr Kubas z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. II miejsce wywalczyli post. Łukasz Czudak i post. Bartosz Wojtowicz z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie. Na III miejscu uplasował się patrol z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie w składzie sierż. szt. Renata Czyjt i sierż. szt. Wojciech Grodzki.

Nagrody, dyplomy i puchary najlepszym zawodnikom, w imieniu Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji wręczył I Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Tadeusz Szymanek. Gratulacje i podziękowanie za udział w turnieju złożyła również Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Rzeszowie podinspektor Grażyna Konikiewicz, Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ w Rzeszowie asp. Krzysztof Filip oraz Dyrektorem Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK Maciej Maruszak.

Najlepsi policyjni-ratownicy, będą reprezentować nasze województwo na zawodach ogólnopolskich.