„Rowerowi pasjonaci” - Aktualności - Policja Podkarpacka

Aktualności

„Rowerowi pasjonaci”

Data publikacji 18.05.2017

Policjanci z rzeszowskiej komendy założyli amatorską drużynę rowerową „KMP Rzeszów - Racing Team”. Inicjatorem i pomysłodawcą jest asp. sztab Ryszard Dziura. Jego rowerową pasję podziela pięciu jego kolegów, także funkcjonariuszy. Mimo że drużyna powstała niedawno, ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy.

Inicjatywa założenia policyjnej drużyny rowerowej wyszła od asp. sztab. Ryszarda Dziury, który na co dzień jest kierownikiem referatu dzielnicowych w komisariacie w Głogowie Małopolskim. To policjant z 20-letnim doświadczeniem zawodowym. Jego sportową pasją jest kolarstwo górskie.  W zawodach startuje od 2015 roku. Rok później wystartował już we wszystkich 14 maratonach w  ramach imprezy Cyklokarpaty, zajmując w klasyfikacji generalnej cyklu 18 miejsce.

Zamiłowanie do tej dyscypliny sportu miało wpływ na decyzję dotyczącą założenia amatorskiej drużyny rowerowej pod nazwą „KMP Rzeszów - Racing Team”. Do zespołu dołączyło pięciu policjantów, którzy jak Ryszard Dziura podzielają zainteresowanie kolarstwem górskim i terenowym. Obecnie zespół tworzą podinsp. Grzegorz Świder z Wydziału Kadr i Szkolenia KMP w Rzeszowie, st.asp. Łukasz Wacławek z II Komisariatu Policji w Rzeszowie, mł.asp. Marcin Konicki i asp. Paweł Dynia z komisariatu w Głogowie Małopolskim oraz st. sierż. Patryk Wacławek z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

Do startów przygotowują się indywidualnie lub w parach. Drużyna staruje w kategorii "I hobby" i ma do pokonania dystans 35 kilometrów. Na jej wynik składają się czasy 4 najszybszych zawodników.

W tym roku zespół wystartował już w pierwszych zawodach - 22 kwietnia w Jaśle, zajęli tam 38 miejsce, 29 kwietnia w Przemyślu, uklasyfikowali się na 45 pozycji i 5 maja w Horyńcu Zdroju, gdzie wyścig zakończyli na 37 miejscu. W klasyfikacji generalnej po trzech startach drużyna KMP Rzeszów Racing Team plasuje się na 34 miejscu, na 119 drużyn.

Drużyna „KMP Rzeszów - Racing Team” w planach na przyszłość ma start w kategorii "II mega", której dystans wynosi 50 kilometrów. „Rowerowym pasjonatom” życzymy dalszych sukcesów.

ew