O bezpiecznych feriach w kinie Helios - Aktualności - Policja Podkarpacka

Aktualności

O bezpiecznych feriach w kinie Helios

Data publikacji 10.02.2019

Przed dziećmi i młodzieżą czas zimowego wypoczynku. Aby minął bezpiecznie policjant ruchu drogowego spotkał się z najmłodszymi w Kinie Helios, w ramach Filmowych Poranków. Mówił w jaki sposób mogą zadbać o swoje bezpieczeństwo, aby uniknąć zagrożeń. Spotkanie zorganizowano w ramach działań „Bezpieczne ferie”.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podkarpaccy policjanci prowadzą działania „Bezpieczne ferie”. Już przed ich rozpoczęciem funkcjonariusze prowadzili spotkania profilaktyczne z dziećmi, młodzieżą i nauczycielami. O tym jak bezpiecznie spędzić ferie mówił również dziś asp. szt. Marcin Skoczylas z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Spotkanie było jedną z atrakcji Filmowego Poranka w kinie Helios.

Dzisiejsze spotkanie było także doskonałą okazją do tego, by promować bezpieczeństwo. Funkcjonariusz mówili dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze, przechodzić na drugą stronę ulicy i o czym należy pamiętać, aby uniknąć zagrożeń podczas zimowego wypoczynku. Tłumaczył, gdzie szukać pomocy, gdy coś złego się wydarzy. Ich rodzicom przypominał jak bezpiecznie przygotować się do podróży i jak bardzo ważną kwestią jest dbanie o bezpieczeństwo ich pociech, podczas jazdy samochodem. Mówił jak prawidłowo przewozić dzieci i o tym, do jak niebezpiecznych sytuacji może doprowadzić nieprawidłowe zachowanie kierowcy. W trakcie spotkania funkcjonariusz podkreślał jak ważne jest używanie elementów odblaskowych i jak poprawiają one nasze bezpieczeństwo, zwłaszcza wieczorem.

Chętni mieli możliwość zobaczyć policyjny radiowóz, założyć policyjną czapkę i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na koniec spotkania dzieci otrzymały odblaski.