IV Międzynarodowe Zawody Konne Służb Mundurowych - Aktualności - Policja Podkarpacka

Aktualności

IV Międzynarodowe Zawody Konne Służb Mundurowych

Data publikacji 12.09.2019

W sobotę, na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice odbyły się IV Międzynarodowe Zawody Konne Służb Mundurowych. Zawodnicy walczyli o Szablę Prezydenta Wrocławia. Pierwsze miejsce w gonitwie na torze wyścigowym zajął funkcjonariusz z podkarpackiej policji konnej.

W minioną sobotę, policjanci z Ogniwa Konnego Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wzięli udział w IV Międzynarodowych Zawodach Służb Mundurowych we Wrocławiu. Zawody organizowane są przez wrocławskich strażników miejskich. Zawodnicy walczyli o Szablę Prezydenta Wrocławia.

Zadania i przeszkody z jakimi zmierzyli się startujący zawodnicy sprawdzały przede wszystkim współpracę konia z jeźdźcem. Funkcjonariusze na koniach brali udział w konkurencjach indywidualnych oraz w parach patrolowych, zmagając się m.in. z torem przeszkód, przejazdem przez tunel z dymem i próby hukowe. W drugim dniu zawodów odbyła się gonitwa na torze wyścigowym.

W zmaganiach udział wzięli policjanci z jednostek z całej Polski, funkcjonariusze z Czech, Niemiec oraz sekcje konne Straży Miejskich.

I miejsce w gonitwie na torze wyścigowym zajął funkcjonariusz z Ogniwa Konnego Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie sierż. szt. Piotr Surowiec na koniu „Gonzo”.

 

  • Uczestnicy zawodów konnych
  • Zwycięzca zawodów konnych - policyjny jeździec z wierzchowcem
  • Zwycięzcy zawodów na podium