Aktualności

Pędził przez miasto z prędkością 142 km/h

Data publikacji 24.11.2020

Kierowca audi stracił prawo jazdy na trzy miesiące, został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi. Mężczyzna na ul. Krakowskiej w Rzeszowie, miał na liczniku ponad 140 km/h. 40-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego został zatrzymany przez policjantów z grupy SPEED.

Kierowcy bardzo często zapominają o bezpieczeństwie i o tym, że jazda z dużą prędkością może mieć naprawdę tragiczne skutki. Dlatego policjanci ruchu drogowego, wchodzący w skład grupy SPEED, na co dzień, starają się przeciwdziałać tym najbardziej niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

Do jednej z tych niebezpiecznych sytuacji doszło w miniony weekend, na ul. Krakowskiej w Rzeszowie. Funkcjonariusze sprawdzili prędkość z jaką poruszało się audi. Okazało się, że kierujący pojazdem przekroczył dozwoloną prędkość o 92 km/h. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, audi pędziło z prędkością 142 km/h.

40-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi. Mężczyzna stracił również prawo jazdy na trzy miesiące.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek za kierownicą. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość, brawura i przecenianie własnych umiejętności, to w dalszym ciągu główne przyczyny zdarzeń drogowych.

Powrót na górę strony