Aktualności

Błyskawiczna reakcja funkcjonariuszy pomogła uratować życie kobiety

Data publikacji 23.02.2021

Współdziałanie policjantów z Polski i Słowacji pomogło uratować życie 78-letniej mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego. Kobieta próbowała targnąć się na swoje życie. Sygnał przekazany słowackiej policji, za pośrednictwem punku kontaktowego w Barwinku, błyskawicznie dotarł do miejscowych policjantów, którzy pojawili się w mieszkaniu niemal w ostatniej chwili. Starsza kobieta trafiła do szpitala.

Dziś, po godz. 2 w nocy, policjant pełniący służbę w punkcie kontaktowym w Barwinku, w ramach Polsko-Słowackiego Centrum Współpracy Służb Policyjnych, Granicznych i Celnych, otrzymał informację od funkcjonariusza policji słowackiej, o tym, że mieszkanka woj. świętokrzyskiego planuje targnąć się na swoje życie.

Sygnał pochodził od obywatelki Słowacji, która powiadomiła miejscową policję, że jej znajoma, w rozmowie telefonicznej wyraziła zamiar popełnienia samobójstwa. Najważniejszy był czas.

Policjant wydziału wywiadu kryminalnego komendy wojewódzkiej w Rzeszowie błyskawicznie przekazał tę informację dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Skierowany na miejsce policyjny patrol próbował skontaktować się z kobietą mieszkającą pod wskazanym adresem.

Na miejscu mundurowi zastali zamknięte drzwi, kontakt z kobietą był bardzo utrudniony. Liczyła się każda sekunda, trzeba było wejść do środka. W tym czasie na miejscu pojawiła się sąsiadka 78-latki, która posiadała klucze do jej mieszkania. Po wejściu do środka okazało się, że seniorka leży na podłodze. Obok znajdowały się opróżnione opakowania po lekach. Kobiecie szybko udzielono niezbędnej pomocy. Została przewieziona do szpitala.

Powrót na górę strony