Aktualności

Warsztaty dotyczące działalności Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur

Data publikacji 23.09.2021

„Działalność Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur” - było tematem szkolenia zorganizowanego dla podkarpackich policjantów. Przedsięwzięcie zrealizowano we współpracy z przedstawicielami Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, w ramach kooperacji z Zespołem Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur, zorganizowała warsztaty dla podkarpackich funkcjonariuszy.

W trakcie czwartkowego spotkania, ekspertki zespołu Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur - Justyna Zarecka i Aleksandra Osińska omówiły m.in. gwarancje prawne jakie chronią osoby zatrzymane przed formami nieprawidłowego traktowania, a także przybliżyły metodologię i uprawnienia KMPT.

Podczas warsztatów uczestnicy mieli okazję zapoznać się nie tylko z orzecznictwem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, ale także z dobrymi praktykami. zaobserwowanymi innych jednostkach Policji.  

Szkolenie odbyło się w ramach działalności edukacyjnej realizowanej przez Krajowy Mechanizm Prewencji Tortur.

  • Na zdjęciu przedstawicielki z Biura Praw Obywatelskich z Warszawy i Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie ds. Ochrony Praw Człowieka w trakcie szkolenia
  • Aula Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, oraz funkcjonariusze i pracownicy Policji biorący udział w spotkaniu. Na końcu sali, w środkowej części wyświetlona prezentacja
  • Dwa monitory, na jednym z nich po prawej stronie znajduje się prezentacja dot. szkolenia. na drugim, po lewej stronie komendy miejskie i powiatowe biorące udział w szkoleniu online.
Powrót na górę strony