Aktualności

O bezpieczeństwie podczas ferii zimowych

Data publikacji 14.01.2022

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych to temat posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczyła Wojewoda Podkarpacki. W naradzie uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak. Mówił o zadaniach, jakie realizować będą podkarpaccy policjanci, by zapewnić bezpieczeństwo podróżującym i wypoczywającym w naszym regionie.

Od 17 stycznia do 27 lutego br. w naszym kraju odbywać się będą ferie zimowe, które zostały podzielone na cztery tury. Jako pierwsi na wypoczynek udadzą się uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego. Z kolei ostatnia tura rozpocznie się 14 lutego i obejmie uczniów z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Podczas dzisiejszego posiedzenia, wojewoda Ewa Leniart przekazała podległym służbom i inspekcjom zalecenia w zakresie przeprowadzenia działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa osobom wypoczywającym i przemieszczającym się przez teren naszego województwa.

Podkarpacką Policję reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak. Zapewnił, że policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wypoczywających i podróżujących drogami naszego województwa. Komendant mówił o działaniach informacyjno-edukacyjnych, kontrolnych i prewencyjnych podejmowanych dla zapewnienia bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku  Policjanci będą m.in. kontrolować miejsca wypoczynku, zapewnieniać bezpieczeństwo w ruchu drogowym i na stokach narciarskich.  Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów oraz kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

W naradzie wzięła udział Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty, która mówiła o zasadach organizowania zimowego wypoczynku dla dzieci. Natomiast o działaniach kontrolnych w miejscach wypoczynku, pod kątem bezpieczeństwa epidemicznego, żywienia zbiorowego i higieny informował Podkarpacki Państwowy Inspektor Sanitarny Adam Sidor. O  stanie gotowości do podejmowania działań w warunkach górskich i podgórskich mówił na posiedzeniu Zespołu Krzysztof Szczurek, naczelnik Grupy Bieszczadzkiej GOPR.

Więcej o posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego na stronie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Powrót na górę strony