Aktualności

Szkolenie kierowników dzielnicowych garnizonu podkarpackiego

Data publikacji 24.06.2022

Wczoraj odbyło się doskonalenie zawodowe dla kierowników dzielnicowych komend miejskich i powiatowych Policji województwa podkarpackiego. Tematem spotkania było „Zoptymalizowanie funkcjonowania służby dzielnicowych na terenie województwa podkarpackiego m.in. w zakresie prawidłowość zarządzania Systemem Elektronicznej Sprawozdawczości w Policji (SESPol)", a także tworzenia i realizacji "Planu działania priorytetowego".

W auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie odbyło się doskonalenie zawodowe dla kierowników dzielnicowych, które rozpoczął mł. insp. Piotr Kluz - Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Witając uczestników szkolenia, przedstawił cele i obszary działania dzielnicowych na terenie województwa podkarpackiego. Podkreślił też jak ważną rolę pełni narzędzie, jakim jest "Plan działania priorytetowego". Wskazał też jego znaczenie we współpracy ze społeczeństwem w diagnozowaniu głównych zagrożeń.

W dalszej części szkolenia, funkcjonariusze Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie asp. Marek Bytnar oraz st. sierż. Sebastian Ryba przedstawili sposób oraz prawidłowość zarządzania Systemem Elektronicznej Sprawozdawczości w Policji (SESPol). Następnie st. sierż. Sebastian Ryba wskazał wymogi związane ze sporządzeniem oraz realizacją "Planów działań priorytetowych" przez dzielnicowych oraz obowiązki kierowników dzielnicowych, wynikające z działań nadzorczych nad tym zagadnieniem. Omówiono również zakres służby dzielnicowych - policjantów pierwszego kontaktu, wskazując narzędzia komunikacji społecznej, które ułatwiają kontakt z mieszkańcami. Przypomniano również o celach aplikacji "Moja Komenda" oraz programu "Dzielnicowy bliżej nas".

Spotkanie było też okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji na temat stworzenia rozwiązań usprawniających pracę dzielnicowych oraz poprawienia czynności nadzorczych przez kierowników dzielnicowych.
 

Wydział Prewencji KWP w Rzeszowie

  • Policjant na mównicy przy mikrofonie. W tle banner z policyjną gwiazdą i napisem Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, napis POLICJA PODKARPACKA oraz www.podkarpacka.policja.gov.pl.
  • Policjanci siedzą na krzesłach w sali wykładowej.
  • Po prawej na pierwszym planie policjant stoi (widok od tyłu) przy mikrofonie, przed nim stoi laptop. W tle policjanci siedzący na krzesłach w sali wykładowej.
  • Policjanci siedzą na krzesłach w sali wykładowej.
  • Policjant na mównicy przy mikrofonie. Po prawej drugi policjant. W tle banner z policyjną gwiazdą i napisem Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, napis POLICJA PODKARPACKA oraz www.podkarpacka.policja.gov.pl.
  • Po prawej stronie policjant na mównicy przy mikrofonie. W tle banner z policyjną gwiazdą i napisem Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, napis POLICJA PODKARPACKA oraz www.podkarpacka.policja.gov.pl. Na środku widoczony ekran z prezentacją z komputera.
  • Po prawej stronie policjant na mównicy przy mikrofonie. W tle, po lewej stronie banner z policyjną gwiazdą i napisem Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, napis POLICJA PODKARPACKA.
  • Policjanci siedzą na krzesłach w sali wykładowej.
  • Po prawej stronie policjant na mównicy przy mikrofonie. W tle banner z policyjną gwiazdą i napisem Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, napis POLICJA PODKARPACKA. W tle po lewej widoczony ekran z prezentacją z komputera.
Powrót na górę strony