Aktualności

Podsumowanie policyjnej akcji "Motocykl" na podkarpackich drogach

Data publikacji 08.07.2022

Wolne dni i letnia pogoda zachęcają do podróżowania jednośladami. A tych na drogi naszego regionu wyjechało bardzo wiele. Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci prowadzili na Podkarpaciu akcję „Motocykl”. Podczas działań mundurowi skontrolowali ponad 230 motocyklistów i motorowerzystów. Ujawnili 54 naruszeń przepisów, w tym 19 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.

Wczoraj, na terenie województwa podkarpackiego trwała policyjna akcja "Motocykl". Pogoda sprzyjała wielbicielom dwóch kółek i wielu z nich zdecydowało się na podróżowanie jednośladami.

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 238 kierujących motocyklami i motorowerami. Okazało się, że 5 kierujących wsiadło na jednoślady, mimo że nie posiadali do tego wymaganych przepisami uprawnień. 19 skontrolowanych przekroczyło dozwoloną prędkość. 1 kierujący stracił prawo jazdy. Policjanci zatrzymali 4 dowody rejestracyjne.

"Motocykl" to policyjna akcja, której celem jest dbanie o bezpieczną i rozważną jazdę oraz egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Policjanci podczas działań zwracali uwagę właścicielom jednośladów na stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg.

Powrót na górę strony