Aktualności

"Bezpieczna Autostrada A4" - podsumowanie policyjnych działań

Data publikacji 23.01.2023

W piątek na terenie 5 województw policjanci z wydziałów ruchu drogowego, przeprowadzili równocześnie wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczna Autostrada A4’’. Funkcjonariusze w nieoznakowanych i oznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory i laserowe mierniki prędkości skupiali się na rejestrowaniu wykroczeń drogowych i egzekwowaniu przepisów kodeksu drogowego.

Autostrada A4 przebiega przez województwa: podkarpackie, małopolskie, śląskie, opolskie i dolnośląskie. Na Podkarpaciu, odcinek autostrady biegnie przez 6 powiatów - jarosławski, przeworski, łańcucki, rzeszowski, ropczycko-sędziszowski i dębicki. Jest to droga o bardzo dużym natężeniu ruchu. Aby zmniejszyć liczbę wypadków, zminimalizować skutki tych zdarzeń, a w szczególności ograniczyć liczbę ofiar śmiertelnych, w piątek policjanci ruchu drogowego równocześnie prowadzili wzmożone działania pn. "Bezpieczna Autostrada A4".

Mundurowi skupili się przede wszystkim na wykroczeniach związanych z nieprzestrzeganiem limitów prędkości, nieprawidłowym wyprzedzaniem, zmianą pasa ruchu, niestosowaniem pasów bezpieczeństwa oraz niezgodnym z przepisami korzystaniem z telefonów komórkowych podczas jazdy.

Wspólna inicjatywa miała na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg, a w szczególności zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych będących skutkiem przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących pojazdami.

Efektem działań przeprowadzonych na podkarpackim odcinku autostrady A4, jest skontrolowanie 109 kierujących i ujawnienie 71 naruszeń, w tym m.in. 29 przekroczeń dopuszczalnej prędkości oraz 9 wykroczeń związanych z niezgodnym z przepisami korzystaniem z telefonu komórkowego.

  • Policjanci ruchu drogowego - działania w ramach akcji "Bezpieczna Autostrada A4"
  • Policjanci ruchu drogowego - działania w ramach akcji "Bezpieczna Autostrada A4"
  • Policjanci ruchu drogowego - działania w ramach akcji "Bezpieczna Autostrada A4"
Powrót na górę strony