Aktualności

26-letni awanturnik groził nożem i trafił do policyjnego aresztu

Data publikacji 13.04.2023

26-latek wszczął awanturę na terenie ogródków działkowych w Krośnie. Mężczyzna miał przy sobie nóż, którym zagroził próbującym go uspokoić działkowcom, po czym oddalił się. Policjanci zatrzymali awanturnika oraz towarzyszącą mu młodą kobietę, w miejskim autobusie. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Wczoraj około godz. 17.30, policjanci otrzymali informację o agresywnie zachowującym się mężczyźnie na terenie ogródków działkowych przy ul. Szopena w Krośnie. Awanturnik wdał się w sprzeczkę z grupą działkowców, grożąc im nożem, po czym razem z towarzysząca mu młodą kobietą, oddalili się.

W trakcie patrolowania przyległych ulic i miejsc, w których para mogła potencjalnie próbować się ukryć, policjanci otrzymali sygnał, że poszukiwane osoby zostały zauważone na jednym z miejskich przystanków. Chwilę później, osoby te wsiadły do autobusu komunikacji miejskiej i odjechały.

Policjanci zatrzymali wskazany autobus na ul. Piłsudskiego i wyprowadzili z niego podejrzewanego mężczyznę oraz towarzysząca mu młodą kobietę. W zdarzeniu na terenie ogródków działkowych, jak też podczas interwencji w autobusie, nikt nie ucierpiał.

26-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego oraz będąca z nim 16-letnia krośnianka, zostali przywiezieni do krośnieńskiej komendy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. 26-latek trzeźwieje w policyjnym areszcie. Trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.    

Powrót na górę strony