Aktualności

41-letni kierujący na podwójnym sądowym zakazie

Data publikacji 26.04.2023

Policjanci z krośnieńskiej drogówki podjęli interwencję wobec kierującego peugeotem, który przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie kontroli okazało się, że 41-latek posiada dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

W poniedziałek około godz. 21, policjanci z wydziału ruchu drogowego krośnieńskiej komendy prowadzili pomiar prędkości na ul. Jana Pawła II w Miejscu Piastowym. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego peugeotem, który przekroczył dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość.

Za kierownicą pojazdu siedział 41-letni krośnianin. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna od kilku lat objęty jest dwoma sądowymi zakazami prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu drogowym.

Z uwagi na przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz zlekceważenie sądowych postanowień, sprawa 41-latka zostanie skierowana do ponownego rozpatrzenia przez sąd.

Zgodnie z treścią art. 244 kodeksu karnego - kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów podlega karze od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony