Aktualności

Areszt tymczasowy za groźby i uporczywe nękanie

Data publikacji 19.05.2023

Zarzuty kierowania gróźb karalnych i uporczywego nękania, usłyszał 33-letni mężczyzna, którego zatrzymali policjanci z Dębicy. Sprawca groził byłej partnerce. Sąd, na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Od marca br., 33-letni mieszkaniec Dębicy, uporczywie nękał i groził swoją byłą partnerkę. Mężczyzna nachodził 19-latkę w mieszkaniu, zarówno w dzień jak i w nocy, używał wobec niej słów wulgarnych, wysyłał wiadomości tekstowe, w których groził jej pobiciem i pozbawieniem życia. Agresor groził również ich małoletniej córce oraz jej babci. Kobieta powiadomiła policjantów z Dębicy. Materiały dotyczące tej sprawy trafiły do Prokuratury Rejonowej w Dębicy.

Podczas wykonywanych czynności ustalono, że 33-latek w kwietniu tego roku, dopuścił się kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego na terenie gminy Żyraków. Straty właściciel oszacował na 35 tysięcy złotych. Także w kwietniu, podczas odwiedzin nowo poznanej osoby, mężczyzna ukradł gospodarzowi 10 tysięcy złotych.

Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec 33-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. 

Tych przestępstw 33-latek dopuścił się w warunkach recydywy. Zgodnie z kodeksem karnym i zaistniałymi okolicznościami mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 15.

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Powrót na górę strony