Aktualności

Przestępczość ekonomiczna i środowiskowa - tematem szkolenia

Data publikacji 22.06.2023

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu szkoleń realizowanych w ramach doskonalenia zawodowego, dotyczącego zmian w przepisach prawa karnego i procesowego. Podczas dzisiejszego szkolenia omówione zostały zagadnienia związane z przestępczością ekonomiczną i środowiskową.

Komenda Wojewódzka Policja w Rzeszowie wraz z Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie organizuje cykl szkoleń realizowanych w ramach doskonalenia zawodowego, dotyczących zmian w przepisach prawa karnego materialnego i procesowego.

Na początku spotkania, mł. insp. dr Bartłomiej Kowalski Naczelnik Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, wprowadził w tematy, które zostały poruszone podczas szkolenia. Omówił również zagadnienia związane z problematyką przestępstw naruszających dobro chronione środowiska naturalnego i przedstawił statystyki w zakresie przestępczości środowiskowej na terenie województwa podkarpackiego.

W dzisiejszym szkoleniu wziął udział także Zastępca Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury kierujący Ośrodkiem Aplikacji Prokuratorskiej prokurator Prokuratury Krajowej prof. dr hab. Czesław Kłak, który omówił m.in. praktyczne aspekty wykrywania i ścigania przestępstwa nielegalnego transportowania odpadów.  

Następnie prokurator dr Rafał Łyżwa Kierownik Działu Dydaktycznego Ośrodka Aplikacji Prokuratorskiej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, poruszył kwestie związane z przestępczością środowiskową.

W ramach pytań, szczegółowej analizie poddano praktyczne aspekty wykrywania i ścigania przestępstw przeciwko środowisku i przestępstw ekonomicznych.

  • uczestnicy szkolenia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie
  • uczestnicy szkolenia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie
  • uczestnicy szkolenia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie
Powrót na górę strony