Aktualności

Kierująca citroenem spowodowała kolizję. Pasażer posiadał narkotyki

Data publikacji 28.06.2023

Policjanci z komisariatu w Wiązownicy, przedstawili zarzut posiadania środków odurzających 22-letniemu mężczyźnie. Mieszkaniec gminy Pawłosiów „wpadł” z narkotykami podczas kolizji drogowej w Radawie. W pojeździe, w którym podróżował 22-latek, policjanci zabezpieczyli marihuanę. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę przed godz. 3 na ranem, dyżurny jarosławskiej jednostki został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Radawie. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z posterunku w Wiązownicy. Policjanci we wskazanym miejscu zauważyli citroena, który leżał na boku, jak też uczestników zdarzenia - dwie kobiety i mężczyznę. Osoby te znajdowały się poza pojazdem. Jedna z kobiet leżała na jezdni i uskarżała się na ból, dlatego też funkcjonariusze udzielili jej pierwszej pomocy do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca citroenem, 19-letnia mieszkanka Jarosławia, w trakcie jazdy, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwny pas ruchu, a następnie wjechała do rowu. Następnie, pojazd odbił się od skarpy i zatrzymał się na jezdni, na boku. W wyniku tego zdarzenia obrażeń doznały pasażerka pojazdu, 20-letnia mieszkanka gminy Pawłosiów, oraz kierująca citroenem. Kobiety zostały przewiezione do szpitala. 22-letni pasażer pojazdu nie potrzebował pomocy medycznej.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierująca citroenem była trzeźwa. U 22-letniego pasażera badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W toku wykonywanych czynności, funkcjonariusze ujawnili w citroenie woreczek foliowy z suszem roślinnym. Policjanci zabezpieczyli susz oraz zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Pawłosiów. Zabezpieczona substancja została zbadana testerem narkotykowy, który wstępnie wykazał, że jest to marihuana.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania narkotyków. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  • Samochód który brał udział w kolizji drogowej. Uszkodzony pojazd znajduje się na jezdni, jest przewrócony na bok. W tle wóz strażacki.
    Fot. KPP Jarosław
  • Uszkodzony pojazd leży na boku na jezdni. W tle służby ratunkowe.
    Fot. KPP Jarosław
  • Susz roślinny w woreczku, obok numerek 8 oraz skalówka
    Fot. KPP Jarosław
Powrót na górę strony