Aktualności

Sprawca kradzieży kościelnych skarbonek usłyszał zarzuty

Data publikacji 28.06.2023

Mieleccy policjanci zatrzymali 29-latka podejrzanego o kradzieże pieniędzy z kościelnych skarbonek. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych, chwilę po ostatnim włamaniu. Mieszkaniec Mielca usłyszał sześć zarzutów.

Od początku kwietnia br., mieleccy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń o kradzieżach pieniędzy ze skarbon kościelnych do jakich dochodziło na terenie gminy Mielec. Sposób działania sprawcy, za każdym razem, był taki sam, dlatego funkcjonariusze podejrzewali, że może to być ta sama osoba. Sprawca wyrywał zabezpieczenia i zabierał znajdujące się wewnątrz pieniądze. Wstępnie straty oszacowano na ponad 2,5 tysiąca złotych.

Policjanci z wydziału kryminalnego z Mielca, którzy pracowali nad tą sprawą ustalili, że związek z tymi zdarzeniami może mieć 29-latek.  Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy, kiedy wychodził z Kościoła. Mieszkaniec Mielca na widok mundurowych  zaczął uciekać. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

29-latek usłyszał łącznie sześć  zarzutów kradzieży z włamaniem jakich dopuścił się w warunkach recydywy. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Powrót na górę strony