Aktualności

Trzymiesięczny areszt dla recydywisty

Data publikacji 05.07.2023

Brzozowscy policjanci szybko zatrzymali mężczyznę, który okradł jednego z jubilerów w Brzozowie. Okazało się, że to nie jedyne przestępstwa, jakie na swoim koncie ma zatrzymany 27-latek.

W ostatni wtorek czerwca po godz. 13, do dyżurnego brzozowskiej komendy wpłynęło kilka zgłoszeń związanych z kradzieżą. Z treści zgłoszeń wynikało, że złodziejem jest ta sama osoba. Jedna kradzież miała miejsce na terenie sklepu spożywczego, natomiast druga u jednego z brzozowskich jubilerów.

Skierowany na miejsce patrol, kilkanaście minut od zgłoszenia, na terenie Brzozowa zauważył mężczyznę odpowiadającego podanemu rysopisowi. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że to znany policji 27-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Przy zatrzymanym policjanci znaleźli skradziony pierścionek. Mężczyznę przewieziono na komendę.

To jednak nie był koniec pracy policjantów w sprawie 27-latka. Po otrzymaniu informacji, że mężczyzna ten mógł dopuścić się innych przestępstw, jeszcze tego samego dnia policjanci wydziału kryminalnego zaczęli weryfikować uzyskane informacje.

Okazało się, że tylko w ciągu dwóch dni 27-latek dopuścił się czterech przestępstw, a do tego działał w warunkach recydywy, gdyż w przeszłości odbywał karę więzienia za takie same przestępstwa. Sąd Rejonowy w Brzozowie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Sprawy te mają charakter rozwojowy.

Powrót na górę strony