Aktualności

Poszukiwany 31-latek ukrywał się w Gdańsku

Data publikacji 07.07.2023

Ściganie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości wymaga ogromnego zaangażowania funkcjonariuszy. O tym jak skuteczni są policyjni z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przekonał się, ukrywający się od blisko roku, mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Za 31-latkiem wydany był list gończy.

Dla policyjnych poszukiwaczy nie ma miejsc, których nie należałoby sprawdzać, to specjaliści w swojej dziedzinie, ich praca jest wielowątkowa, a najbardziej liczy się czas. Osoby poszukiwane, aby uniknąć zatrzymania, bardzo często zmieniają miejsce zamieszkania oraz swoje dane. Jednak żmudna praca funkcjonariuszy przynosi efekty.   

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie prowadzili poszukiwania za 31-latkiem, za którym Sąd Rejonowy w Łańcucie wydał list gończy. Mężczyzna ma do odbycia karę 1,5 roku pozbawienia wolności. Mieszkaniec powiatu łańcuckiego, groźbą bezprawną zmusił pokrzywdzoną do przekazania środków pieniężnych w wysokości 220 000 tysięcy złotych.

Podczas wykonywanych czynności policjanci ustalili, że poszukiwany mężczyzna wielokrotnie zmieniał miejsce swojego zamieszkania. Ustalili także, że 31-latek przebywa na terenie Gdańska, w wynajmowanym mieszkaniu. Nawiązali współpracę z kolegami z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób komendy wojewódzkiej w Gdańsku i przekazali im posiadane informacje.  

W minioną środę, 31-latek został zatrzymany. Trafił do zakładu karnego.

Powrót na górę strony