Aktualności

Policjanci z Jasła rozmawiali o bezpieczeństwie nad wodą

Data publikacji 10.07.2023

Każdego roku, wraz z nadejściem lata i pięknej pogody, pojawiają się informacje o tragicznych wypadkach na akwenach. Dlatego jasielscy funkcjonariusze w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkali się z dziećmi, aby porozmawiać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i regulaminów kąpielisk. Nie zabrakło także edukacji w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

W czwartek, policjanci z jasielskiej komendy oraz komisariatu w Nowym Żmigrodzie, wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Jaśle, zorganizowali profilaktyczne zajęcia nad zalewem w Krempnej. W trakcie spotkania mundurowi edukowali uczestników obozu lektorskiego na temat bezpieczeństwa nad wodą. Strażacy przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy, natomiast pracownice sanepidu omówiły zagrożenia wynikające z zażywania narkotyków oraz spożywania alkoholu. Każdy chętny mógł sam wykonać RKO na fantomie oraz spróbować przejść slalom pomiędzy słupkami w alkogoglach. Uczestnicy spotkania otrzymali także ulotki informacyjno–edukacyjne.

Natomiast w piątek, jasielscy policjanci, strażniczki miejskie oraz strażacy z PSP spotkali się z uczestnikami lokalnego programu „Trener Osiedlowy” na terenie odkrytego basenu w Jaśle. Podczas spotkania mundurowi zadawali dzieciom pytania związane z bezpieczeństwem nad wodą oraz udzielaniem pierwszej pomocy. Słuchacze chętnie zgłaszali się do odpowiedzi. Za swoją aktywność każdy otrzymał gadżet związany z rekreacją wodną, sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Jasła oraz upominek od Fundacji PZU, która jest partnerem akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Na koniec strażacy omówili zasady udzielania pierwszej pomocy osobom, które straciły przytomność lub nie wykazują oznak życiowych w związku z utonięciem lub podtopieniem.

W ramach akcji został również ogłoszony konkurs plastyczno-filmowy pn. "Artystyczny przeWODNIK", promujący bezpieczne przebywanie w wodzie i nad wodą oraz zdrowy tryb życia.

Bezpieczeństwo podczas spędzania wypoczynku nad wodą jest niezwykle ważne. Wielu tragedii udałoby się uniknąć, gdyby ludzie pamiętali o przestrzeganiu określonych zasad i regulaminów kąpielisk. Pamiętajmy, aby nigdy nie lekceważyć żywiołu, jakim jest woda.

dl

 • Policjantka mówiąca do dzieci. W tle dwa radiowozy policji i wóz strażacki
  fot: KPP Jasło
 • Policjantka mówiąca do dzieci. Za nią policjant, strażacy i pracownice sanepidu. W tle radiowozy i wóz strażacki.
  fot: KPP Jasło
 • Jeden z uczestników w alkogoglach pokonuje slalom między słupkami. Obok stoi policjantka. W tle pozostali uczestnicy i organizatorzy spotkania.
  fot: KPP Jasło
 • Uczestnicy spotkania i policjantka patrzący do góry i machający w kierunku drona.
  fot: KPP Jasło
 • Dwóch strażaków podczas pokazu RKO na fantomie. Obok policjantka, w tle uczestnicy obozu.
  fot: KPP Jasło
 • Strażak tłumaczący dwójce ochotników zasady udzielania pierwszej pomocy. W tle pozostali słuchacze. Obok stoi policjantka.
  fot: KPP Jasło
 • Zdjęcie wszystkich uczestników siedzący w półokręgu oraz stojący twarzą do nich organizatorzy.
  fot: KPP Jasło
 • Uczestnicy spotkania oraz jeden z ich opiekunów trzymający ulotkę na tle zalewu
  fot: KPP Jasło
 • Policjantka rozdająca dzieciom ulotki o bezpieczeństwie nad wodą
  fot: KPP Jasło
 • Bidony, czepki do pływania, okulary do pływania, zatyczki do nosa, frisbee
  fot: KPP Jasło
 • Policjantka i strażniczka miejska mówiąca do dzieci zebranych przy gadżetach na basenie w Jaśle
  fot: KPP Jasło
 • Policjantka mówiąca do siedzących na trawie i ręcznikach dzieci. Za nią stoję dwie strażniczki miejskie.
  fot: KPP Jasło
 • Policjantka i strażniczka miejska zadająca pytania dzieciom. Obok stoi kamerzysta z telewizji
  fot: KPP Jasło
 • Trójka strażaków podczas pokazu RKO. Dzieci siedzą na trawie i ręcznikach. W tle policjantka i dwie strażniczki miejskie.
  fot: KPP Jasło
 • Chłopiec podczas wykonywania uciśnięć na fantomie. Obok stoi dziewczynka, strażacy. W tle policjantka i strażniczki miejskie.
  fot: KPP Jasło

Film video: KPP Jasło

Pobierz plik video: KPP Jasło (format mp4 - rozmiar 21.19 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony